- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt

Fólie a bezpečnost

Ochrana oken bezpečnostní fólií vám může ušetřit mnoho starostí. Bezpečnostní fólie na sklo je ve většině případů zcela průhledná a při kvalitně provedené instalaci téměř nepostřehnutelná mechanická zábrana, která chrání vaše okna v první řadě před rozbitím – ať už při násilném vniknutí, tak při poškození nešťastnou náhodou například při dětské hře (bezpečnostní fólie musí mít dostatečnou tloušťku – alespoň 0,3mm). Ochrana majetku je jistě dost silný argument, proč si fólii pořídit, důvodů však může být více.

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Bezpečnostní fólie: pět důvodů, proč je použít k ochraně svého majetku

Důvod č.1: Bezpečnostní fólie ochrání váš majetek

Zejména majitelé rodinných domků či bytů v níže položených patrech by měli pro svůj klidný spánek dbát na ochranu oken a prosklených dveří. Proražení skla je totiž jedním z nejjednodušších a také nejčastějších způsobů, jak se dostat do cizího domova. U běžného skla k tomu stačí jen hozený kámen či rána krumpáčem. Bezpečnostní fólie nalepená z vnitřní strany skleněné plochy zabrání rozbití a zloděje může prvotní neúspěch odradit od dalších pokusů. Pojišťovny akceptují ochranu bezpečnostní fólií akreditovanou dle norem Evropské Unie jako vhodnou alternativu mříží.

 

Důvod č.2: Bezpečnostní fólie je relativně finančně nenáročná

Pokud nevlastníte okna z bezpečnostního skla a obáváte se zlodějů, výměna běžných skel za nerozbitná, by stála desetitisíce. Řešením může být právě bezpečnostní fólie, jejíž cena se pohybuje plus mínus kolem tisíce korun za metr čtvereční, což je finančně mnohem méně náročné a zároveň velmi efektivní. Bezpečnostní fólie krom toho také zpomalí vyšisování vašeho polstrovaného nábytku (zachytává totiž UV paprsky), což je znamená nutnost méně často měnit či nově čalounit nábytek.

 

Důvod č.3: Bezpečnostní fólie ochrání vás i vaši rodinu před poraněním při rozbití skla

Okno se nemusí rozbít pouze při záměrném útoku, ale i třeba nešťastnou náhodou při nárazu nebo dětské hře. V takovém případě také oceníte bezpečnostní fólii, protože se sklo neroztříští na podlahu, ale fólie ho udrží na svém místě.

 

Důvod č.4: Bezpečnostní fólie vás ochrání proti UV záření

Jak už jsme zmínili, bezpečnostní fólie zachycuje až 98 % UV záření – zpomalí tak blednutí polstrovaného nábytku, ale ochrání i vás. UVA záření, které proniká přes běžné sklo, není sice tak agresivní, jako záření UVB, které vede ke vzniku rakoviny, ale jeho nadměrné působení vede ke vzniku pih, rychlejšímu stárnutí pleti, alergiím apod.

 

Důvod č.5: Bezpečnostní fólie se hodí i pro ochranu skel automobilu

Bezpečnostní fólie se hodí nejen pro ochranu oken v bytě, ale také pro ochranu automobilu před zloději i vlivy počasí (kroupy), obzvlášť pokud neparkujete v garáži, ale na ulici. Bezpečnostní fólie aplikovaná na čelní sklo se také může vyplatit, když vám za jízdy odražený kamínek vletí do předního skla. Jednání s pojišťovnou bývá v takové situaci zdlouhavé a problematické a preventivní ochrana skla vám tak může ušetřit spoustu času a nervů.
 

Důležité informace