- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt

Protisluneční fólie

Asi málokdo dá přednost bytu, do kterého nezavítají sluneční paprsky jak je rok dlouhý, před pěkně prosvětleným interiérem. V letních měsících se však takový byt plný slunce může nepříjemně vyhřát. Obzvlášť pokud máte třeba malé děti, tak využití klimatizace nebývá vždy nejvhodnějším řešením. A to nemluvíme o finančních nákladech na její provoz. V takovém případě oceníte možnost ochránit byt před vysokými teplotami pomocí protislunečních fólií použitelných jak pro váš byt, tak pro vaše auto

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Protisluneční fólie – ochrání vás proti horku a dodají vašim oknům šmrnc

Mezi hlavní výhody aplikace protislunečních fólií patří:

Důležitou složkou protislunečních fólií je vrstva kovu, která odráží světlo. Fólie můžete volit buď plně reflexní či semireflexní, v řadě vkusných odstínů jako je zlatá, šedomodrá, bronzová atd. Volit můžete také mezi různou hladinou prostupnosti světla.

Aplikují se buď vnitřně (tímto způsobem se protisluneční fólie používají ve většině domácností) nebo z vnějšku (velmi efektivní způsob ochrany na skla těžko dostupná zevnitř a na zasklení vícevrstvých oken). 

Vnitřní protisluneční fólie se lepí na vnitřní stranu skla. Tento typ asi využije většina domácností. Krom ochrany proti horku a zimním tepelným únikům vás ochrání proti škodlivému UV záření, které zredukují až o 98 %. Tím pomáhají ochránit také váš čalouněný nábytek proti příliš rychlému vyšisování. Zvolit můžete z různých hodnot světelné propustnosti v rozmezí 10-50 %. Průnik slunečních paprsků do bytu nejvíce potlačí reflexní protisluneční fólie, které se vyrábějí v několika různých odstínech jako třeba zlato, stříbro a bronz. Tyto reflexní fólie vypadají také velmi elegantně. Vnitřní protisluneční fólie také vás a členy vaší domácnosti před poraněním v případě rozbití skla – sklo se totiž neroztříští po bytě, ale fólie úlomky zadrží. 

Venkovní protisluneční fólie se používají na skla, která není možné polepit zvnitřku a také na dvojitá a trojitá skla, u kterých hrozí, že při zvýšené teplotě začnou praskat. Tento typ fólie odráží sluneční paprsky ještě dříve, než stačí proniknout do interiéru. I vnější fólie se vyrábějí v reflexním provedení v různých barevných odstínech (zlato, stříbro, bronz,...) a mohou tak na pohled působit velmi efektivně. Světelná propustnost venkovních protislunečních fólií se pohybuje v intervalu mezi 10 a 30 %. Využívají se často například na prosklených kancelářských budovách, kde mohou výrazně zvýšit kvalitu pracovního prostředí – zabrání oslnění sluncem, sníží teplotu a tím i nutnost využití klimatizace a také mohou bránit zvědavým pohledům zvnějšku.

 

Použití protislunečních fólií je také vhodné pro osobní automobily, které se v létě také mohou na slunci velmi rychle zahřát na těžce snesitelné teploty. Zde také oceníte zamezení průhledu do interiéru vozu z vnějšku.
 

Protisluneční autofólie na skla je tónovaná fólie nalepená zevnitř oken vašeho vozu. Průhlednost těchto fólií je upravena zákonem, vždy byste takovouto fólii měli kupovat u profesionálů. Protisluneční fólie v létě snižuje průnik slunečního záření do vozu, čímž působí pozitivně na teplotu uvnitř vozu. Pokud používáte klimatizaci, s použitím protislunečních fólií ji můžete používat na nižší výkon, čímž snižujete spotřebu a to je při dnešních cenách pohonných hmot velkým plusem. Stejně tak protsluneční fólie nalepená na zadním skle vašeho vozu, odráží teplo vytvořené vyhřívaným sklem zpátky dovnitř vozu, čímž také šetří spotřebu, protože snižuje potřebu vytápění vozu. Další výhodou protisluneční fólie je, že snižuje možnost přehřátí dětí nebo zvířat přepravovaných ve voze. Také kromě toho, že zatmavená skla chrání vaše soukromí ve voze, chrání váš interiér před vyblednutím, což je obzvlášt vhodné u nových, luxusních vozů a u vozů s autosedačkami s potahy vyrobenými s kůže, která může vlivem slunečního záření praskat.

 

Důležité informace