- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt

Fólie na sklo - nenápadný ochránce vaší domácnosti

Okenní fólie je velmi nenápadná záležitost. Některé jsou v podstatě neviditelné a jejich službu oceníte až ve chvíli, kdy dojde k ohrožení vaší domácnosti zlodějem či když vám přijdou účty za topení. Dle typu totiž folie pomáhají ochránit vás a vaši domácnost před různými typy nebezpečí.


Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Fólie na sklo – nenápadný ochránce vaší domácnosti

Okenní folie chrání před:


Využití fólií v AUTOMOBILU
 

Fólie je možné aplikovat jak na skleněné plochy v domě či bytě, tak i na okna a karoserii automobilu. Při aplikaci na okna automobilu oceníte zejména jejich funkci zamezení oslnění, snížení teploty ve vozu a zvýšení pocitu soukromí při jízdě (zde pozor – aplikaci fólií na skla automobilu mohou omezovat legislativní předpisy, a to zejména hladinu světelné prostupnosti fólie). Fólie aplikované na karoserii jsou úspornější a trvanlivou cestou, jak změnit barvu vozu a zároveň chrání lak automobilu.

 

Vysoká odolnost

Autofólie na skla mají patentovanou technologii vysoce odolné povrchové ochranné vrstvy SR, která zabezpečuje odolnost proti mechanickému poškození. Autofólie na skla LLumar mají dvakrát vyšší odolnost než jakékoliv jiné fólie na skla automobilů. Autofólie obsahují vrstvu kvalitního lepu HPR, která má za následek pevné spojení se sklem a to za jakýchkoliv klimatických podmínek. Na autofólii se díky tomu nevytvoří žádné praskliny a nežádoucí bubliny.

 

Nejmodernější technologie

Autofólie na skla LLumar jsou vyrobeny tou nejmodernější technologií, která se nazývá sputtering, tedy tak zvané metalizování. Tato metoda vám zaručí absolutní stálost barev autofólie po celou dobu její životnosti. Autofólie na skla lze jednoduše odstranit.

 

Výhody fólií na skla LLumar:

 

Můžete si vybírat z následující nabídky autofólií na skla LLumar:

 

OKENNÍ fólie
 

Vraťme se však k okenním fóliím používaným v bytech a domech. Zde je třeba zdůraznit, že se jedná o jeden z finančně nejvýhodnějších způsobů, jak například zabránit únikům tepla z bytu (takzvané tepelně izolační fólie) či zabránit přehřívání bytu v letních měsících (protisluneční fólie). Jedním z nejčastějších důvodů, proč si lidé nechávají aplikovat fólie na okna, je také strach o vlastní bezpečnost. Bezpečnostní fólie totiž zabrání rozbití skla i třeba při útoku krumpáčem – okno se nevysype, ale fólie ho zadrží v rámu, což útočníka může odradit (málokterý zloděj počítá s tím, že se bude muset potýkat s takovou překážkou). Bezpečnostní fólie může však také zpomalit šíření požáru či tlakové vlny. Schopnost fólie zadržet sklo v rámu a zabránit jeho vysypání po bytě či vozu vás také ochrání před úrazem či pořezáním při náhodném rozbití okna či dopravní nehodě.

 

Základní typy okenních fólií:

 

  1. 1. Bezpečnostní okenní fólie

Bezpečnostní okenní fólie využijí zejména obyvatelé rodinných domků a bytů v nižších patrech. Tyto okenní fólie jsou schopné zabránit průniku pachatele do objektu – odolají útoku třeba kamenem nebo krumpáčem. Sklo se nevysype, ale zůstane v okenním rámu a zloděje tak mohou odradit. O vaši bezpečnost se však postarají i například při náhodném nárazu do okna – zabrání pořezání, protože se sklo nevysype ven. Zpomalují také šíření požáru a chrání proti tlakové vlně při explozi.

 

  1. 2. Protisluneční okenní fólie

Stává se vám, že máte v létě v bytě nesnesitelné dusno? Protisluneční okenní fólie by vám mohly pomoci snížit letní teploty v bytě o několik stupňů bez nutnosti použití klimatizace. Brání totiž pronikání tepla do vašeho byt a mohou zadržet až 80% slunečního záření. V zimě zase působí jako ochrana proti tepelným ztrátám. Aplikují se zevnitř či zvnějšku a můžete si je pořídit v reflexním či semireflexním provedení v různých elegantních barevných odstínech jako třeba bronzová, stříbrná atd.

 

3. Tepelně izolační okenní fólie

Tepelně izolační okenní fólie oceníte zejména v zimě, kdy díky jejich instalaci na okna můžete zabránit únikům tepla z vašeho domova a ušetřit tak zajímavé částky za vytápění. Je to investice, která se vrátí během několika málo let. Tepelně izolační okenní fólie je možné instalovat v podstatě na jakýkoliv typ skleněné plochy.

 

Všem výše uvedeným typům fólií jsou společné i další zajímavé vlastnosti:

 

 

Fólie vás ochrání před UV zářením

Dalším důvodem, proč si fólii nechat aplikovat jak do domácnosti, tak do vozu, je její schopnost filtrovat UV záření. Přes běžné sklo totiž do vašeho bytu či automobilu proniká škodlivé UVA záření. To je sice pro vaše zdraví o něco méně nebezpečné než zhoubné UVB, které má největší vliv na vznik rakoviny, avšak působí celoročně, i když je zataženo, a může vést ke vzniku alergií, nadměrné pigmentaci, předčasnému stárnutí kůže a rozvoj rakoviny podpořit. Krom toho má UVA záření také vliv na váš nábytek či interiér vozu, který působení slunečního záření vybledává (fólie dokáže blednutí zpomalit). V podstatě kterákoliv z výše uvedených typů fólií je schopná filtrovat až 98 % procent tohoto záření, a ochránit tak vás i vaši rodinu a majetek.

 

Fólie aplikované na oknech jsou sice nenápadné, ale zároveň mohou vašemu bytu dodat jistý šmrnc. Některé se totiž vyrábějí v různých elegantních reflexních a semireflexních odstínech – zlatá, stříbrná, bronz atd. – a vašim oknům tak dodají moderní odstín. Reflexní fólie vás také zároveň ochrání proti pohledům zvenku a dopřeje vám soukromí aniž byste museli obětovat přirozené světlo ve vašem domově.

 

Důležité informace