- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Fólie a jejich vlastnosti

Fólie je tenká blána zpravidla vyrobená z plastu nebo kovu. Jedním z druhů fólií jsou fólie aplikované na sklo, pro zlepšení jeho vlastností. Druhů fólií na sklo je celá řada, všechny však mají společné to, že zabraňují průniku až 99 procent UV záření, i když se sklo rozbije, tak se díky nalepené fólii nevysype a snižuje se tak možnost úrazu, jsou rychle a jednoduše aplikovatelné cena za aplikaci fólií je několikanásobně nižší než výměna celých skel nebo přelakování celé karoserie.

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Typy fólií

Autofólie

Jedním ze speciálních druhů fólií jsou i autofólie, at už autofólie na skla, nebo autofólie na karoserii, takzvané 3D fólie. Technologie výroby těchto fólií je ve většině případů stejná, bez ohledu na značku.

První vrstvou je kvalitní lepidlo, které zaručí přilnavost fólie. Následuje vrstva polymeru, na němž je nanesena tenká vrstva kovu. V závislosti na tloušce této kovové vrstvy pak vznikají různé stupně zatmavení fólie. Poslední vrstvou je vrstva zajišující ochranu proti poškrábání, vyrobená z tvrzeného polykarbonátu. Ten činí fólii odolnou a zajišuje její výdrž po celou dobu životnosti vašeho vozu.

Nekvalitní autofolie na skla po jednom až dvou letech vybledne, zhorší se její průhled a zhorší se rozeznávání barev při pohledu skrz fólii, je tedy velice důležité nakupovat autofólie s atestačním štítkem a certifikátem, který zaručuje pravost jeho původu. Protože tónování skel na vozidlech upravuje zákon, certifikát také zaručuje danou průhlednost jednotlivých fólií.

Údržba autofólií je velice snadná, ale existují faktory, které životnost fólie zásadně ovlivují a to:
 

Z chemických látek se jedná zejména čpavek, který bývá obsažen v některých čistících přípravcích, dále rozpouštědla, žíraviny apod.

 

Okenní fólie

Dalším druhem speciálních fólií jsou okenní fólie. Okenních fólií existuje několik druhů, které se používají v případě potřeby na zvýšení bezpečnosti objektů, odstínění slunečních paprsků, ochrana před grafitti a v dalších.

Okenní fólie jsou rychle a jednoduše aplikovatelné na stávající skla v oknech, není tedy třeba vyměnovat skla. Je tedy možné dosáhnout podstatného zlepšení vlastností a to rychle, jednoduše a levně.

Některé druhy okenních fólií:
 

 

Důležité informace