- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Použití fólií

Různé druhy fólií mají různé druhy použití, od standardních produktů jako jsou obaly, oděvy, pytle, deštníky. Dále existují speciální druhy fólií, filmové, fotografické, ale i kovové fólie, které jsou běžně známé jako staniol, alobal a další. Jedním z druhů fólií jsou fólie aplikované na sklo, pro zlepšení některých jeho vlastností

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Fólie a jejich vlastnosti

Co jsou to autofólie?

Autofólie jsou jedním ze zmíněných druhů speciálních fólií. Používají se jako autofólie na skla, nebo autofólie na karoserii, takzvané 3D fólie. Technologie výroby těchto fólií je ve většině případů stejná, bez ohledu na značku.
 

Jak se autofólie vyrábí?

První vrstvou je lepidlo, které zaručí přilnavost fólie. Následuje vrstva polymeru, na němž je nanesena tenká vrstva kovu. Podle tloušky této kovové vrstvy pak vznikají různé stupně zatmavení fólie. Poslední je vrstva zajišující ochranu proti poškrábání, vyrobená z tvrzeného polykarbonátu. Ten činí fólii odolnou a zajišuje její výdrž po celou dobu životnosti vašeho vozu.
 

Jak poznat nekvalitní autofólii?

Nekvalitní autofolie na skla po jednom až dvou letech vybledne, zhorší se její průhled a zhorší se rozeznávání barev při pohledu skrz fólii, je tedy velice důležité nakupovat autofólie s atestačním štítkem a certifikátem, který zaručuje pravost jeho původu. Protože tónování skel na vozidlech upravuje zákon, certifikát také zaručuje danou průhlednost jednotlivých fólií.
 

Jak se autofólie udržují?

Údržba je jednoduchá, stačí ji umýt saponátem, houbičkou nebo utěrkami. Je ovšem potřeba vyvarovat se použití čistících prostředku na bázi čpavku, s obsahem ředidla nebo s rozpouštědly. Také se vyvarujte mechanického poškození, například drátěnkou.

 

Co je to okenní fólie?

Okenní fólie jsou dalším druhem speciálních fólie. Existuje jich několik druhů a používají se v případě potřeby na zvýšení bezpečnosti objektů, odstínění slunečních paprsků, ochranou před grafitti a v dalších.
 

Jak se okenní fólie aplikují?

Okenní fólie jsou rychle a jednoduše aplikovatelné na stávající skla v oknech, není tedy třeba vyměnovat skla. Je tedy možné dosáhnout podstatného zlepšení vlastností a to rychle, jednoduše a levně.
 

Jaké jsou druhy okenních fólií?

Jak skla s aplikovanými fóliemi udržovat?

Údržba je v případě okenních fólií totožná s údržbou autofólií, tedy standardně saponát, houbička. Opět se vyvarujte použití agresivních čistících prostředků a mechanického poškození.

 

Důležité informace