Fólie proti slunečnímu záření

Pokud chcete váš dům či byt ochránit před horkem, přímým slunečním zářením nebo únikem tepla, pomohou vám protisluneční fólie. Tyto fólie propouští 10 až 50 % světla a jsou k dostání například ve zlaté, stříbrné a bronzové barvě. Existují fólie:

vnitřní
vnější

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Protisluneční fólie - druhy

Vnitřní protisluneční fólie

Protisluneční fólie mají mnoho pozitivních vlastností, které uvítáte v každém ročním období. Sluneční záření může poškodit váš zrak, ale s protisluneční fólií jste vůči jeho následkům chráněni. V zimních měsících fólie zabrání úniku tepla z objektu a může vám tak ušetřit cennou energii. V létě jsou fólie zase vysoce účinné v boji s horkem. Díky protisluneční fólii si nemusíte dělat starosti ani s UV zářením. Fólie zamezí průniku UV záření a ochrání tak nejen vás a vaše zdraví, ale také záclony, závěsy, oděvy a nábytek před blednutím barev. Je však nutné zmínit, že barvy neztrácí svou sytost jen kvůli UV záření, ale svou vinu na tom nese také zvýšená vlhkost v objektu a příliš nízká či vysoká teplota.

 

Vnitřní protisluneční fólie jsou navíc odolné proti rozbití a vysypání skla. Nemusíte mít tedy obavy z pořezání. Pokud někdo silně udeří do okenní tabule, která má na sobě protisluneční fólii, může se na skle objevit prasklina. I přesto sklo zůstává na svém místě a je bezpečně nalepené na fólii.

 

Vnitřní protisluneční fólie pomáhá sjednotit celkový vzhled oken. Vybírat si můžete ze široké nabídky vnitřních protislunečních fólií: R 15 B SR HPR, R 15 GO SR HPR, R 20 SR HPR, R 35 SR HPR a R 50 SR HPR.

 

Venkovní protisluneční fólie

Jestliže vlastníte dvojskla nebo trojskla, která jsou citlivá na příliš vysoké teploty a hrozí u nich popraskání, jsou pro vás vhodné venkovní protisluneční fólie. Ty se vám hodí také v tom případě, kdy jsou skelné plochy z vnitřní strany těžko dostupné. Protisluneční fólie, které jsou vytvořené do venkovních prostor, mají vytvořenou speciální konstrukci. Tím se také značně prodlužuje jejich životnost. Světelná propustnost fólií je 10 – 30%. Vybírat si můžete z těchto venkovních protislunečních fólií: RHE 20 SI ER HPR, RHE 35 SI ER HPR, NHE 1020 ER HPR, NHE 1035 ER HPR, RHE 50, VHE 14, THE 80 BL a RK 20 SI HPR.

 

Venkovní protisluneční fólie RK 20 SI má vrstvu kynaru a je na ni prodloužená záruka až na 10 let. Fólie NHE 1020 ER HPR a NHE 1035 ER HPR potlačují vniknutí tepla do objektu a poskytují mnohem příznivější světelnou propustnost. Tyto protisluneční fólie mají také vysokou odolnost proti otěru.

 

Důležité informace