- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Druhy okenních folií

  • Potřebujete zabezpečit svůj domov proti nezvaným návštěvníkům? Hledáte nenákladnou a efektivní ochranu proti vysokým teplotám v bytě během horkého počasí v létě? Chcete zabránit únikům tepla v zimě a nemůžete investovat vysoké částky do celkového zateplení domu? Vadí vám při sledování televize či práci na počítači nepříjemné odlesky? Chcete ochránit sebe a svoji rodinu před pořezáním při případném rozbití okna?

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Fólie na okna

Pokud na některou z předchozích otázek odpovíte ano, mohly by vás zajímat informace o možnostech použití okenních fólií. Okenních fólií je několik základních typů, dle funkce bychom je mohli rozdělit na tři základní typy:

 

 

Jak název napovídá, protisluneční okenní fólie brání přehřívání vašeho bytu během letního počasí, zároveň však také pomáhají omezit úniky tepla během zimních měsíců. Bezpečnostní okenní fólie jsou určené především k zabezpečení vaší domácnosti proti zlodějům a vlivům počasí – jsou silnější a pojišťovny dokonce kvalitní certifikované bezpečnostní fólie uznávají jako vhodnou alternativu mříží. Tepelně izolační (také se můžete setkat s označením termoizolační) fólie zase v první řadě brání únikům tepla v zimním období a pomáhají ušetřit vaše náklady na vytápění.

 

Společnou vlastností všech okenních fólií je jejich schopnost zabránit pronikání UV záření do vašeho bytu. Ochrání tak nejen vás před škodlivými vlivy záření na vaše zdraví, ale také váš nábytek – zpomalí totiž jeho vybledávání. Okenní fólie také slouží jako zábrana při rozbití okna – ať už náhodném, tak úmyslném. Sklo se nerozsype a nehrozí tak poranění a není nutné okamžitě prosklenou plochu nahradit. Reflexní okenní fólie také mohou zneprůhlednit vaše okna a zabránit tak zvědavým pohledům zvnějšku – toto ocení zejména obyvatelé bytů v přízemí a také zaměstnanci prosklených kancelářských prostor. Nejen v pracovním prostředí také okenní fólie přijdou vhod svojí další funkcí – schopností bránit nepříjemným odleskům na obrazovkách počítače či televize.
 

Důležité informace