- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Folie protisluneční

Protisluneční fólie se používají všude tam, kde je potřeba zabránit průniku slunečního svitu do interiéru. Ať už jde o rodinné domy, kanceláře, výlohy nebo průmyslové objekty. Horko v interiérech může v letních měsících způsobit přehřítá organismu, snížení pracovní výkonnosti a zdravotní problémy. Na místech, kde k přehřátím dochází, působí protisluneční fólie jako pasivní klimatizace, když zabraňuje průniku slunečních paprsků.

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Protisluneční fólie a jejich druhy

Hlavní využití protislunečních fólií:

 

Jedná se o polyesterovou fólii, buď obarvenou, nebo pokovenou. Protisluneční fólie se dodávají mnoha odstínech a barvách s různou mírou propustnosti světla a různým stupňem reflexe. Kromě toho, že zabranují zahřívání interiérů budov, tak jim také dodávají exkluzivní vzhled, zejména při použití zrcadlových fólií na kancelářských budovách.
 

Aplikace protisluneční fólie:

Fólie se aplikují buď na vnitřní stranu oken, nebo na vnější stranu, podle toho je rozdělujeme na:

Interiérové fólie se aplikují pouze na jednoduchá skla. Čím je fólie tmavší, tím větší ochranu poskytuje, na druhou stranu ale snižuje průhlednost skel.

Exteriérové fólie umožnují přímý odraz paprsků od fólie, takže teplo neproniká sklem, a tím se maximalizuje protisluneční efekt. Jejich výhodou je možnost použití na všechna tepelně izolační skla a speciální povrchová úprava proti vnějším vlivům.
 

Kromě zadržení slunečních paprsků jsou protisluneční fólie vybaveny UV filtrem, který zadrží až 99 procent škodlivého UV záření, čímž chrání vaši pokožku, ale také například zboží ve výlohách před vyblednutím.

 

Jaké jsou tedy hlavní výhody protislunečních fólií?

 

Údržba oken s protisluneční fólií probíhá standardně jako údržba oken bez fólie. Lze je tedy mýt saponáty, houbičkami, sušit papírovými utěrkami, je jen potřeba vyvarovat se agresivních chemických prostředků, ředidel, rozpouštědel a čpavku, které by mohly fólii zničit a samozřejmě i mechanického poškození fólie mechanickými předměty.

 

Důležité informace