- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Ochrana oken fóliemi

Nabízíme vám široký sortiment okenních fólií na obytné budovy značky LLumar. Okenní fólie jsou vysoce funkční, cenově dostupné a velmi kvalitní. Navíc vám pomohou také zlepšit vzhled vašich oken nebo snížit tepelné ztráty v domě. Vybírat si můžete z bezpečnostních fólií, protislunečních fólií, tepelně izolačních fólií a z mnoha dalších. 

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Okenní fólie LLumar

Existují fólie:


Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie na okna jsou vhodná k zabezpečení domu, bytu či kanceláře. Mají podobnou funkci jako mříže a zpomalí postup pachatele do objektu. Díky tomu, že má bezpečnostní fólie dostatečnou tloušťku, působí jako mechanická zábrana. Fólie má funkci zamezující prohození pevných těles, jako je například dlažební kostka, kámen, výbušnina, lahev či zápalná látka. Při silném úderu do okna s bezpečnostní fólií se okno nerozbije a nehrozí tak vysypání skla a poranění osob vyskytujících se v blízkosti. Na skle se vytvoří prasklina, ale střepy zůstanou bezpečně nalepené na okenní fólii. Bezpečnostní okenní fólie dokonce dokáže ochránit okenní skla v případě tlakové vlny při explozi. Díky této fólii máte zaručeno zpomalení šíření požáru. Fólie disponuje vysokou odolností vůči teplu a má samozhášecí efekt. Bezpečnostní okenní fólie vás také ochrání proti UV záření. Fólie je naprosto čirá a průhledná a se správně provedenou instalací si ani nevšimnete, že na okně bezpečnostní fólii máte. Na okně skvěle drží, neodtrhává se a nežloutne.

 

Vnitřní a vnější protisluneční fólie

Vnitřní protisluneční fólie má za úkol chránit proti přílišnému horku a případnému oslnění přímým sluncem. V létě protisluneční fólie působí jako ochrana proti průniku tepla do objektu a v zimních měsících naopak pomáhá snížit tepelné ztráty na minimum. Tento fakt dokáže ročně ušetřit tisíce korun. Vnitřní protisluneční okenní fólie tlumí UV záření a ochraňuje tak vaše zdraví i stabilitu barev nábytku a textilií. Protisluneční okenní fólie je odolná proti poškození a chrání okno před rozbitím a před vysypáním skla. Nehrozí tak pořezání osob vyskytujících se v blízkosti případné nehody. Jestliže dojde k úderu do skla, vytvoří se na něm prasklina. Střepy však zůstanou nalepené na fólii. Protisluneční fólie pomá sjednotit celkový vzhled oken a zlepšit jejich tónování.

Venkovní protisluneční fólie jsou vhodné v případě, že jsou vnitřní strany skelných ploch hůře dostupné. Hodí se také na tzv. dvojskla a trojskla. Tyto fólie mají speciálně vytvořenou konstrukci, která je vytvořená pro venkovní prostory. Jejich životnost je díky tomu značně prodloužená. Venkovní protisluneční fólie má na sobě vrstvu kynaru, potlačuje průnik tepla do objektu a poskytuje příznivou propustnost světla. Jsou také vysoce odolné proti otěru.

 

Tepelně izolační fólie

Tepelně izolační fólie oceníte po celý rok a to zejména v oblastech s nižší průměrnou teplotou. V zimě oceníte významné snížení tepelných ztrát. Tepelné ztráty se díky tepelně izolační fólii sníží na minimum a vy tak ušetříte tisíce až desetitisíce korun ročně. V létě máte zaručené snížení průniku tepelného slunečního záření a jste chráněni před UV zářením. Tyto okenní fólie zamezí průniku až 99% paprsků UV záření.

 

Matové fólie

Díky matovým okenním fóliím můžete kontrolovat teplotní odrazivost. Ta se mění dle typu okenní fólie. Matová nereflexní bílá fólie má vlastnosti jako mléčné sklo a její světelná propustnost je cca 70%. Matová nereflexní bronzová fólie propustí 35% světla. Jestliže máte zájem o zneprůhlednění a také o vysoké potlačení průniku tepla do objektu, je pro vás vhodná matová mléčná bílá fólie se stříbrnou reflexní vrstvou. Pokud nepožadujete průnik světla, můžete si vybrat černou nereflexní neprůhlednou fólii, která má nulovou světelnou propustnost.

 

Speciální UV fólie

UV okenní fólie disponují výbornou vlastností potlačovat UV záření. Je vhodná zvláště v případech, že chcete ochránit své zdraví i jednotlivé předměty ve vaší domácnosti či v kanceláři před vyblednutím barev. Speciální UV okenní fólie omezí také průnik tepla dovnitř objektu a sníží průchod slunečního světla.

 

Antigraffiti fólie

Antigraffiti fólie chrání skla před jejich poničením. Tyto okenní fólie jsou zcela průhledné a téměř neviditelné. Jakmile okno chráněné antigraffiti okenní fólií někdo pomaluje, stačí fólii jednoduše odstranit nebo očistit. Údržba této okenní fólie je skutečně rychlá a jednoduchá. 
 

Důležité informace