- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Folie proti slunci

Protisluneční fólie vám pomohou snížit teplotu ve vašem bytě během letního horka. Hodí se však i z dalších důvodů. Během letních měsíců se může váš byt mnohdy proměnit v rozehřátou saunu, zejména pokud bydlíte ve vyšším patře nebo v nové moderní prosklené budově. Ochránit před horkem vás mohou protisluneční fólie, které v létě brání pronikání tepla do vašeho bytu a dle typu mohou zadržet až 80 % slunečního záření.

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Protisluneční fólie oceníte v nejen v létě

Přijdou vhod ale i v zimě, protože brání tepelným ztrátám. Protisluneční fólie vám tak pomůže ušetřit peníze jak v létě za klimatizaci, tak v zimě za topení. Existují dva základní typy protislunečních fólií – aplikované z vnějšku a zevnitř.

 

Vnitřní protisluneční fólie

Vnitřní protisluneční fólie se lepí na vnitřní stranu skla. Tento typ asi využije většina domácností. Krom ochrany proti horku a zimním tepelným únikům vás ochrání proti škodlivému UV záření, které zredukují až o 98 %. Tím pomáhají ochránit také váš čalouněný nábytek proti příliš rychlému vyšisování. Zvolit můžete z různých hodnot světelné propustnosti v rozmezí 10-50 %. Průnik slunečních paprsků do bytu nejvíce potlačí reflexní protisluneční fólie, které se vyrábějí v několika různých odstínech jako třeba zlato, stříbro a bronz. Tyto reflexní fólie vypadají také velmi elegantně. Vnitřní protisluneční fólie také vás a členy vaší domácnosti před poraněním v případě rozbití skla – sklo se totiž neroztříští po bytě, ale fólie úlomky zadrží.

 

Venkovní protisluneční fólie

Venkovní protisluneční fólie se používají na skla, která není možné polepit zvnitřku a také na dvojitá a trojitá skla, u kterých hrozí, že při zvýšené teplotě začnou praskat. Tento typ fólie odráží sluneční paprsky ještě dříve, než stačí proniknout do interiéru. I vnější fólie se vyrábějí v reflexním provedení v různých barevných odstínech (zlato, stříbro, bronz,...) a mohou tak na pohled působit velmi efektivně. Světelná propustnost venkovních protislunečních fólií se pohybuje v intervalu mezi 10 a 30 %. Využívají se často například na prosklených kancelářských budovách, kde mohou výrazně zvýšit kvalitu pracovního prostředí – zabrání oslnění sluncem, sníží teplotu a tím i nutnost využití klimatizace a také mohou bránit zvědavým pohledům zvnějšku.


Důležité informace