- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Fólie na okna

Co jsou okenní fólie? Okenní fólie jsou fólie aplikované zpravidla z vnitřní strany skel stávajících oken. Dokáží tedy podstatně zlepšit vlastnosti stávajících skel bez nutnosti jejich výměnyAplikace fólií je rychlá, jednoduchá a oproti nákladům na výměnu stávajících oken také levná.

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Okenní fólie a jejich využití

Jaké existují druhy okenních fólií a k čemu se používají?
 

Bezpečnostní fólie se využívá v případě potřeby zvýšení odolnosti skla a to zejména jako ochrana proti průniku zlodějů, vandalů a proti extrémnímu počasí, jako je například krupobití. Jsou čiré, tedy nenápadné a splují nepřísnější normy stanovené Evropskou unií. Jsou nehořlavé a zabranují tak průniku požáru zvenku, například při použití zápalných lahví.

Protisluneční fólie snižují prostupnost paprsků sklem. Používají se zejména tam, kde je nežádoucí přehřátí interiéru, tedy nejen v rodinných domech na střešní okna, ale i v kancelářích, nemocnicích. Snížením průniku slunečních paprsků totiž v létě snižují teplotu a fungují jako pasivní klimatizace.

Tepelně izolační fólie snižují v zimě tepelné ztráty při vytápění, at uz v rodinných domech, výlohách, kancelářích nebo průmyslových objektech. Plusem této okenní fólie je fakt, že nejen že v zimě zabranuje úniku tepla okny, ale také v létě snižuje prostup tepla dovnitř objektu.

Matové fólie se používají zejména v interiérech objektů, kde je potřeba vytvořit soukromí, tedy zamezit průhledu, ale co nejméně omezit svetlost v interiéru. Setkat se s nimi můžete v kancelářích, bankách, lékárnách, obchodních centrech, ale samozřejmě i v rodinných domech.

Antigrafitti fólie chrání skla před vandalismem ve formě graffitti. Je to čirá fólie, která se v případě poškození graffitti lehce ze skla odlepí a nahradí se fólií novou. Náklady jsou pak podstatně nižší, než při výměně celých skel.

 

Jaké výhody plynou z použití okenních fólií?

Všechny okenní fólie zadržují až 99 procent škodlivého UV záření. Tím také zamezují blednutí interiérů nebo zboží ve výlohách. Aplikace okenních fólií je jednoduchá, rychlá, aplikace je to otázkou několika hodin.

Všechny fólie také brání před zraněním při rozbití okenního skla. To se sice rozbije, ale fólie na sobě udrží střepy přilepené a tím zabrání vysypání skleněné plochy a tím snižuje riziko pořezání osob.
 

Jak se skleněné plochy s aplikovanou fólií udržují?

Údržba je velice snadná, skla se udržují standardně jako by na nich fólie aplikovaná nebyla. Můžete je tedy omývat saponátem a většinou čistících prostředků. Je potřeba dát pozor na agresivní čistící prostředky s obsahem čpavku, rozpouštědel nebo ředidla. Ty by mohly fólii nenávratně poškodit. Kromě chemického poškození je zapotřebí vyvarovat se mechanického poškození například při použití drátěnky.

 

Důležité informace