- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Fólie a jejich druhy

Představte si třeba horký letní den, v městském bytě bez klimatizace. Jste nemocní, protože jste ofoukli kvůli zapnuté klimatizaci v autě na poslední služební cestě, a tak trávíte den na gauči a občas si zapnete televizi či se snažíte pracovat na počítači z domovaV bytě je však nesnesitelné horko a v televizní obrazovce se polední slunce ještě odráží natolik, že tu televizi raději nakonec vypnete...


Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Mohou vám fólie zlepšit kvalitu života?

Fólie vám v takovém případě mohou zlepšit pohodlí hned v několika aspektech:

 

 

A příkladů takových situací si určitě dovedete představit nespočet. Fólie na skla mají multifunkční využití, takže pokud zakoupíte fólii za nějakým účelem, můžete si být jistí, že vám přinese i nějaké benefity. Většina okenních fólií například umí filtrovat UV záření, což ocení domácnosti – fólie ochrání jak vaše zdraví, tak i zpomalí blednutí polstrovaného nábytku ve vašem interiéru. Ocení to i obchodníci, kteří tak můžou chránit zboží vystavené ve výloze. Fólie také najdou široké uplatnění v moderních prosklených kancelářských budovách.

 

Fólie zajistí soudržnost rozbitého okna

Téměř všechny fólie také ochrání vaše zdraví v případě, že dojde k rozbití oknafólie zajistí soudržnost rozbitého okna, takže se střepy nerozsypou po místnosti a nepořežete se. Zároveň také není nutné okamžitě okno měnit, protože fólie okno drží pohromadě. Tato funkce fólií také dokáže odradit i zloděje, kterého zaskočí, že se mu okno nepodaří vyrazit napoprvé. Pokud se obáváte násilného vniknutí do vašeho domova, doporučujeme zejména prostudovat výhody bezpečnostních fólií, které jsou silnější než ostatní, a ze všech nejlépe vás před zloději dovedou ochránit. Ochrání vás i třeba také před šířením požáru.

 

Typy okenních fólií:

 

Fólie je nenápadná

Velkou výhodou fólie je fakt, že nijak nenaruší vzhled vašich oken, jako třeba mříže. Krom toho mají fólie také vysokou světelnou propustnost, takže nepřijdete o denní světlo (pokud si to však přejete, je možné zvolit fólii s nižší světelnou propustností). Je třeba zdůraznit, že není dobrý nápad na fólii šetřit – úspora většinou nebývá tak velká a neodborně aplikované či nekvalitní fólie mají nižší trvanlivost i funkčnost. Kvalitní a dobře nanesená fólie vás ochrání a je barevně stabilní – nešedne ani nežloutne. Aplikace fólie na sklo je většinou velmi rychlá záležitost, která vám nezabere moc času. Finančně i časově je to rozhodně výhodnější, než celková výměna oken či zateplení fasády.

 

Autofólie na karoserii

Dalším vhodným použitím fólií je pro změnu barvy karoserie vozu, což ocení zejména majitelé starších aut. Tento proces je také velmi rychlý a finančně výhodnější, než přelakování automobilu.
 

Důležité informace