- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Bezpečnostní okenní fólie

Bezpečnostní fólie lze aplikovat na skla budov i automobilů, a tak ochrání vás i váš majetek. Díky bezpečnostním fóliím jste chráněni před zloději, vandaly a také před nebezpečím pořezání. Pokud použijete fólii na skla svého vozu, nemusíte mít obavy z jejich rozbití a z následných řezných zranění při možné autonehodě.
 

 

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Bezpečnostní fólie na okna

Proti zlodějům s bezpečnostní fólií

Zásadní funkcí bezpečnostních fólií je ochrana skel před mechanickým poškozením. Jestliže použijete bezpečnostní fólie na skla, která mají dostatečnou tloušťku, vyhnete se rozbití okna předměty, jako je kámen, dlažební kostka, lahev, výbušnina nebo jakákoliv zápalná látka. Fólie mají obdobnou funkci jako mříže a pomohou zpomalit postup zloděje do vašeho domu či automobilu. Dokonce chrání proti následkům tlakové vlny při explozi.

 

Žádné střepy

Plusem bezpečnostních fólií je i ochrana proti vysypání střepů po případném rozbití skla. Silný úder do skla, chráněného bezpečnostní fólií, může vytvořit praskliny, avšak popraskané sklo zůstává nalepeno na fólii a vy se tak od skla nepořežete. Výměna oken není díky bezpečnostní fólii příliš akutní.

 

Proti šíření požáru

Bezpečnostní fólie jsou vhodné také jako zábrana šíření požáru. Fólie jsou vysoce odolné proti vysokým teplotám a mají samozhášecí efekt. Při požáru bezpečnostní fólie ochrání sklo, které žárem nepraskne a nevysype se. Oheň se tak rozšiřuje mnohem pomaleji, jelikož nemá dostatečný přísun kyslíku.

 

Konec nebezpečnému UV záření

Bezpečnostní okenní fólie poskytuje také ochranu proti UV záření. Sklo, které je vybaveno touto fólií omezuje o 99% průnik spektrálních složek slunečního záření v UV pásmu. UV záření dokáže napáchat škody na textiliích, oděvech i na nábytku. Má také za následek blednutí barev, což dokáže finančně uškodit třeba obchodníkům, kteří vystavují oblečení ve výkladních skříních. Bezpečnostní fólie zabraňuje propouštění UV záření a udržuje větší stabilitu barev. Dokazují to zkoušky prováděné zahraničními experty, kteří porovnávali chráněné a nechráněné vzorky modré barvy. Je však důležité zmínit, že na blednutí barev se nepodílí pouze UV záření. Textilie a nábytek může poškodit také vzdušná vlhkost, příliš vysoká či nízká teplota a také kvalita materiálu a barev.

 

Výhody bezpečnostní fólie:

 

Můžete si vybírat z naší nabídky typů SCL SR PS 12, SCL SR PS 8, SCL SR PS 7 a SCL SR PS 4.

 

Důležité informace