- Dovoz
- Prodej
- Montáž
602 346 036
267 914 820
Kontakt
DNES SLEVA 30% na montáž bezpečnostních fólií

Protisluneční fólie

Protisluneční fólie je  polyesterová fólie. Dodává se v mnoha odstínech a barvách s různou mírou propustnosti světla. Kromě toho, že zabraňují zahřívání interiérů budov, tak jim také dodávají exkluzivní vzhled, zejména při použití zrcadlových fólií na kancelářských budovách. Fólie se aplikuje buď z vnitřní strany oken nebo z vnější strany a podle toho je rozdělujeme na interiérové exteriérové

Zadejte nezávaznou poptávku nebo dotaz

Protisluneční fólie

Kde se protisluneční fólie používá?

Oblast použití protislunečních fólií je skutečně široká. Používají se všude tam, kde je snaha zabránit zahřívání interiérů objektů a to zejména v letních měsících. Působí jako pasivní klimatizace, protože snižuje průnik slunečních paprsků do objektu. Míru tohoto průniku lze ovlivnit stupněm zatmavení a propustnosti protisluneční fólie.
 

Hlavní využití protislunečních fólií:

 

Jaké jsou hlavní výhody protislunečních fólií?

Největším plusem je bezesporu funkce pasivní klimatizace, tedy zabraňování přehřívání interiérů v letních měsících. V zimních měsících naopak brání úniku tepla z objektů. Dále protisluneční fólie brání blednutí interiérů nebo například zboží ve výlohách.

Kromě zadržení slunečních paprsků jsou protisluneční fólie vybaveny UV filtrem, který zadrží až 99 procent škodlivého UV záření, čímž chrání vaši pokožku.
 

Aplikace protislunečních fólií je jednoduchá, rychlá a bez nutnosti jakékoliv montáže. Šetří vaši peněženku, protože není nutné vyměnit celá okna, stačí pouze rychle a jednoduše na stávající nalepit tenkou fólii.

Aplikovaná fólie také zabraňuje zranění osob v případě rozbití skla. To se totiž při rozbití sice roztříští, fólie ale na sobě udrží střepy a sklo se tak nerozsype, ale udrží se v rámu. Fólie je také odolná proti poškrábání, a v případě potřeby jednoduše vyměnitelná.

 

Jak se okna s aplikovanou fólií udržují?

 

Údržba oken s aplikovanou fólií je velice jednoduchá, okna se udržují stejně jako bez fólie. Lze je mýt saponáty, houbičkami, sušit papírovými utěrkami. Je ovšem nutné vyhnout se použití agresivních chemických prostředků, ředidel, rozpouštědel a čpavku, které by mohly fólii zničit. Také je potřeba vyvarovat se mechanického poškození fólie napřiklad použitím šroubováku, drátěnky, apod.

 

Důležité informace